10 Yıllık TecrübeHızlı ve Garantili Servis

Mutfak Tıkanıklığı Açma

 

 

Tıkalı Mutfak Açma

 

Mavi ay tesisat olarak tıkalı mutfak açma konusunda İstanbul ‘ un tüm ilçelerine aynı fiyata hizmet vermekteyiz. Mutfak tıkanıklığı açma işlemlerini kırmadan dökmeden robot cihazlarla açmaktayız. Evimizde veya ofisimizde bulunan mutfak lavabolarınızda çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu tıkanmalar küçük çaplı olabildiği gibi kimi zaman büyük çaplı tıkanmalar da olabilmektedir. Büyük çaplı tıkanmalarda doğru müdahale edilmediği durumlarda ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Mavi ay tesisat olarak firmamız, 10 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilerine profesyonel hizmet vermektedir. Alanında uzman tecrübeli kadrosu ve profesyonel ekipmanları ile mutfak tıkanması gibi durumlarda kırmadan dökmeden sizlere hızlı bir şekilde çözüm ortağı olmaktadır.

 

 

Mutfak Tıkanıklığı Açma

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde adresinize gelen ekibimiz öncelikle keşif yapıp, sizlerden detaylı bilgi almaktadır. Keşif işleminin ardından yapılacak işlem hakkında tüm detayları ile müşterilerini bilgilendirmektedir. Bu sayede müşterimiz yapılacak işlem hakkında bilgi sahibi olmaktadır.Sizin de mutfak lavabonuzun çeşitli sebeplerden dolayı tıkandıysa İletişim sayfamızda yer alan bilgilerden bize ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

 

 

Mutfak Neden Tıkanır ?

 

Mutfak tıkanmaları genellikle kullanım hatalarından meydana gelmektedir. Mutfak Lavabonun içine atılmış kâğıt artıkları gibi zamanla biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engeller. Deneyimlerimize dayanarak gözlemlediğimiz diğer bir mutfak tıkanma nedeni ise inşaat malzemelerinin mutfak sıkışması ve su tahliyesine engel olmasıdır. Bunların dışında diğer bir sebep olarak borularda meydana gelen çökme ya da hatalı döşenme sonucu eğimlerin yanlış olmasını verebiliriz. Bu konuda önlem olarak sıhhi tesisatınızı yaptırırken hassas terazi kullanan uzmanları tercih edebilirsiniz.

 

 

Mutfak Tıkanırsa Ne Yapılır!

 

Mutfak lavabonuzda veya evyenizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki mutfakta biriken sabun artıkları zamanla mutfak borularınızı tıkayabilir. Bu tıkanma neticesinde atık sular klozetten ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından klozet açma işlemi yapılabilir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

 

Mutfak Tıkanırsa Ne Yapılır!

 

Hatalı kullanım sonucu mutfak giderine atılan kağıtlar zamanla mutfak lavabosunu tıkayacak ve ortaya hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkacaktır. En başından önlem olarak mutfak giderinize pis maddeler atmamak bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilir. Ama kiralık bir evde oturuyorsanız ya da işletmelerde bunun takibini yapmak oldukça zor. Tıkanmayı fark ettiğinizde yani mutfak giderindeki akış yavaş olduğunda robotla mutfak gideri açtırmak için bir uzmanın yardımını alabilirsiniz. Böylece erken müdahale sayesinde mutfak  giderindeki pis sular taşmayacak ve temizlik aşamasından kurtulmuş olacaksınız.

 

Mutfak Ana Gideri Tıkanırsa !

 

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman mutfak tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu mutfak tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Mutfak tıkanıklığı açtırmak için Tesisat uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 

 

Robotla Mutfak Açma !

 

Ev hanımlarının çoğu zamanın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yemek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya başlar. Bu tıkanma birkaç kez basit yöntemlerle açılabilir durumda olabilir. Pompalama metodu genelde mutfak tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Ama belirli bir aşamaya ulaşan boru içerisindeki tıkanma, gizli bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu, tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra profesyonel bir yardım almak için mutfak açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

 

Neden Biz ?

 

Tıkanmış mutfak ve pis su borularında çökme yapan yerin tespitini sağlıyoruz. Ters eğim verilen mutfak pimaşlarında sık sık tıkanmalar yaşanır. Ana pimaş boruya doğru bir şekilde eğim verildiğinde 10 sene de geçse, yağlanma hariç hiçbir şekilde tıkanma meydana gelmez. Tıkanıklıkların %50’si yanlış döşenen tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Terazi kullanılarak döşenen giderde, ortalama 10 yıl tıkanma olmaz. Çöken yer bulunduktan sonra gerekli onarım çalışmalarını sizlere sağlıyoruz. Borunuzun önünde bulunan yabancı cisimler zamanla suyla birlikte gelen tortunun birikmesine sebep olur. Atık su gider borunuzdan su gidişi artık tamamen durur. Pimaş borularda meydana gelen boru tıkanmaları kırmadan evinizi kirletmeden açıyoruz. Borularınızı tıkayan maddenin boruya zarar verilmeden çıkarmak için makine kullanıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için ise hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Mobil Tesisatçı

 

Sizin de evinizde veya ofisinizde tesisat ile ilgili bir sorun varsa bizlere ulaşabilir, destek alabilirsiniz. Tüm onarım hizmetlerimiz 1 yıl garantilidir.  Mobil araçlarımızla aynı gün içerisinde servis.

 

İstanbul, Ankara ve İzmir Genelinde,
Kırmadan Dökmeden Robot Cihazlarla Hizmet Vermekteyiz.


Tesisat da Öncü Marka “Mavi Ay Tesisat”


Sudan Sebepleri Dert Etmeyin, Bizi Arayın

Tel : 0532 165 5151
Kurumsal : 0850 304 4116